www.mamboteam.com
Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centras Advertisement
Pradžia arrow Naujienos arrow Naujienos arrow Ar reikės susimokėti už greitosios iškvietimą?
2022-07-01
 
 
Navigacija
Pradžia
Administracinė informacija
Paslaugos
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Asmens duomenų apsauga
Struktūra ir kontaktai
Naujienos
DUK
Nuorodos
Paieška
Pagalbą kvieskite:
Greitoji pagalba visoje Lietuvoje – 112
(nepriklausomai nuo operatoriaus).
Ar reikės susimokėti už greitosios iškvietimą?

Vis dažniau prabylama apie tai, kad nemokamos medicinos laikai baigiasi. Šią galimybę svarsto ir greitosios pagalbos medikai. Anot jų, apie 80 proc. iškvietimų – bereikalingai, kai pacientas tiesiog tingi nueiti pas savo daktarą. Tokius iškvietimus esą reikėtų apmokestinti. Tuo tarpu norintys mandagesnės ir labiau kvalifikuotos pagalbos sostinėje gali išsikviesti privačią greitąją. Tik prieš tai pravartu paruošti mažiausiai 500 litų.

Privati greitoji – tik turtingiesiems

 Anot Sostinės skubios medicinos pagalbos tarnybos direktoriaus Aleksandro Feigino, į šią kainą įeina pakilę gydytojų atlyginimai, įrangos bei automobilių pirkimas ir priežiūra.

Suprantama, tokią sumą sau leisti gali ne kiekvienas, tačiau 3-4 skambučių per dieną tarnyba visgi sulaukia. Dažniau tarnybos paslaugų visgi prašo užsieniečiai. Direktorius pripažįsta, kad jei tarnyba nebendradarbiautų su draudimo bendrovėmis pervežant ligonius į užsienį ar iš jo, taip pat jei nebudėtų renginiuose, neišsilaikytų.

„Visi mūsų medikai – iš valstybinės greitosios pagalbos. Čia jie dirba antraeilėse pareigose. Taip pat turime specialistus – kardiologus, neurologus, kurie taip pat dirba ir kitose ligoninėse. Taigi jei pacientas išreiškia pageidavimą, kad pas jį atvyktų specialistas, tokia galimybė yra. Teko važiuoti net į Uteną, Ukmergę. Pas gerą gydytoją, žinia, patekti sunku, o su mūsų pagalba pacientai gydymą gauna greičiau“, - tikino pašnekovas.

 Anot jo, skundai būna įvairūs – galvos skausmai, radikulitas. Neretai turtingi verslininkai tarnybą kviečia savo tėvams, kuriems sunku vaikščioti. Jei atvykę medikai nusprendžia, kad pacientui būtina priežiūra ligoninėje, jis vežamas pagal pageidavimus – į privačią arba valstybinę įstaigą.

Pasitaiko ir prašančių išblaivinti. Beje, šis malonumas „pacientams“ kainuoja panašiai kaip ir paprastas iškvietimas – apie 600-700 litų.

Tarnyba galėtų sudaryti sutartį su ligonių kasomis ir gauti finansavimą, tačiau dėl pernelyg mažų valstybinių įkainių, anot direktoriaus, tai neapsimoka. „Papildomų priemokų, kaip privatūs gydymo centrai, prašyti iš pacientų negalėtume, nes dirbtume bendroje greitosios medicinos pagalbos sistemoje. Antraip kiltų didelė painiava“, - teigė pašnekovas.

Tačiau valstybinė greitosios pagalbos tarnyba, anot A. Feigino, dėl tokių mažų įkainių vieną dieną sugrius. Jaunimas dirbti čia neina, o senieji daktarai po truputį miršta. Jei anksčiau būdavo 10 pediatrų, dabar – 2, jei reanimacijoje dirbdavo 3 suaugusiųjų ir vienas vaikų gydytojas, dabar apskritai dirba tik vienas“.

Inga Saukienė
Plačiau:  DELFI
 
< Ankstesnis   Kitas >
Ar žinai, kad...
svarbiausias pirmosios pagalbos tikslas lūžus kaulams – imobilizuoti pažeistą vietą, t. y. įtverti, kad nejudėtų lūžgaliai. Reikia, kad galūnė nejudėtų, nesilankstytų jos sąnariai auksčiau ir žemiau lūžio vietos.
 

Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija

Draustumo patikrinimas
 
Top! Top!